Wydarzenia

Diecezjalne spotkanie synodalne

Synod. Krok po kroku.

  • Pierwsze spotkanie synodalne odbyło się 12.11.2021.
  • 26.11.2021 odbyło się kolejne spotkanie synodalne. Było poświęcone różnym formom dialogu w ramach wspólnoty parafialnej.
  • Piątek 10 grudnia odbyło się kolejne spotkanie synodalne. Było poświęcone młodzieży w życiu parafii.
  • We wtorek 11 stycznia odbyło się w klubie „Panorama” przy ul. Górnośląskiej 1 o godzinie 19.00. Celowym zamiarem było, aby spotkanie odbyło się w miejscu nie związanym z Kościołem i liturgią, by w ten sposób dać szansę i zachęcić do uczestnictwa w Synodzie i dialogu o Kościele osoby zdystansowane do Kościoła.
  • W piątek 28 stycznia 2022 odbyło się kolejne spotkanie synodalne. Tematem spotkania było: „Misja i odpowiedzialność świeckich w Kościele. Aktualne wyzwania”. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni, że jest potrzeba większego zaangażowania świeckich w życie Kościoła, a szczególnie w liturgię. Dlatego kapłani przed Mszą Świętą będą prosić chętne osoby o odczytanie tekstów Pisma Świętego. Zachęcamy również by chętne osoby same przychodziły do zakrystii przed Mszą Świętą zgłaszając pragnienie czytania Pisma Świętego.
  • W piątek 25 lutego 2022 o godz. 19.00, w dolnym kościele, odbyło się kolejne spotkanie synodalne. Tematem spotkania było omówienie i wnioski wynikające z przeprowadzonej ankiety.
  • W piątek 18 listopada 2022 o godz. 19.00, w dolnym kościele – Spotkanie Synodalne, dla wszystkich, którzy zaangażowali się w prace synodalne i pragną uczestniczyć aktywnie w życiu Parafii.

Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii (6.10 – 14.10.2018)

Mija 100 lat od powstania parafii, która początkowo mieściła się w kościele przy Łazienkowskiej. Z tej okazji zaczynamy Misje. Chcemy, by całe Powiśle stało się na jeden tydzień Boskim Terytorium. Strefą, w której każdy chętny – czy to parafianin, czy przechodzień – znajdzie dla siebie azyl. >> Szczegółowe informacje o Misjach<<


REKOLEKCJE ADWENTOWE  11.12 – 14.12.2016

Zapraszamy do posłuchania rozważań rekolekcyjnych